Pianobeton – technologia

Pianobeton, znany również jako lekki beton komórkowy lub beton piankowy, definiuje się jako zawiesinę na bazie cementu, z co najmniej 20% zawartością pianki uwięzionej w zaprawie plastycznej. Ponieważ do produkcji pianobetonu najczęściej nie używa się gruboziarnistego kruszywa, materiał przypomina raczej zaprawę niż beton. Produkt można również nazwać „cementem spienionym”. Pianobeton ma gęstość, która zwykle waha się od 400-1600 kg/m3. Gęstość jest zwykle kontrolowana poprzez zastąpienie całości lub części drobnego kruszywa pianką.

Beton piankowy zazwyczaj składa się z zawiesiny cementu lub popiołu lotnego oraz piasku i wody, chociaż czasem produkuje się czysty cement ze środkiem spieniającym do bardzo lekkich mieszanek. Zawiesina jest dalej mieszana z syntetyczną pianką napowietrzoną w betoniarni. Piankę tworzy się za pomocą środka spieniającego, zmieszanego z wodą i powietrzem z generatora. Zastosowany środek spieniający musi być w stanie wytwarzać pęcherzyki powietrza o dużej stabilności, odporne na fizyczne i chemiczne procesy mieszania, osadzania i utwardzania. Mieszankę pianobetonową można wlewać lub pompować do form, lub bezpośrednio do elementów konstrukcyjnych. Materiał umożliwia swobodny przepływ substancji dzięki właściwościom tiksotropowym bąbelków pianki, co pomaga w łatwym wlaniu jej do wybranej formy. Lepki materiał wymaga do zestalenia około 24h (lub zaledwie dwóch godzin w przypadku utwardzania parą w temperaturze do 70 ° C w celu przyspieszenia procesu) w zależności od zmiennych, w tym temperatury otoczenia i wilgotności. Po zestaleniu uformowany produkt można wyjąć z formy. Nowym zastosowaniem w produkcji pianobetonu jest formowanie dużych kawałków betonu na bloki o różnych rozmiarach za pomocą maszyny do cięcia przy użyciu specjalnych stalowych drutów. Cięcie ma miejsce, gdy beton jest jeszcze miękki. Pianobeton to wytrzymałość na ściskanie i łatwość użytkowania.

Pochodzenie technologii

Beton piankowy zazwyczaj składa się z zawiesiny cementu lub popiołu lotnego oraz piasku i wody, chociaż czasem produkuje się czysty cement ze środkiem spieniającym do bardzo lekkich mieszanek. Zawiesina jest dalej mieszana z syntetyczną pianką napowietrzoną w betoniarni. Piankę tworzy się za pomocą środka spieniającego, zmieszanego z wodą i powietrzem z generatora. Zastosowany środek spieniający musi być w stanie wytwarzać pęcherzyki powietrza o dużej stabilności, odporne na fizyczne i chemiczne procesy mieszania, osadzania i utwardzania. Mieszankę pianobetonową można wlewać lub pompować do form, lub bezpośrednio do elementów konstrukcyjnych. Materiał umożliwia swobodny przepływ substancji dzięki właściwościom tiksotropowym bąbelków pianki, co pomaga w łatwym wlaniu jej do wybranej formy. Lepki materiał wymaga do zestalenia około 24h (lub zaledwie dwóch godzin w przypadku utwardzania parą w temperaturze do 70 ° C w celu przyspieszenia procesu) w zależności od zmiennych, w tym temperatury otoczenia i wilgotności. Po zestaleniu uformowany produkt można wyjąć z formy. Nowym zastosowaniem w produkcji pianobetonu jest formowanie dużych kawałków betonu na bloki o różnych rozmiarach za pomocą maszyny do cięcia przy użyciu specjalnych stalowych drutów. Cięcie ma miejsce, gdy beton jest jeszcze miękki. Pianobeton to wytrzymałość na ściskanie i łatwość użytkowania. Sprawdź ceny i opinie o pianobetonie >>