Zastosowanie pianobetonu - do czego można wykorzystać ten materiał?

Zastosowanie pianobetonu w dzisiejszych czasach jest bardzo szerokie. To materiał powstały w wyniku zmieszania zaprawy cementowej z pianą techniczną. Czuwać muszą nad tym profesjonaliści, którzy posiadają w tym zakresie spore doświadczenie. Pianobeton jest materiałem plastycznym lub też płynnym, o właściwościach samopoziomujących. Co najważniejsze pianobeton można produkować na wiele sposobów, m.in. w wytwórniach, ale też bezpośrednio na placach budowy. W związku z tym ostateczna decyzja w tej kategorii zawsze będzie należała do Ciebie oraz Twoich współpracowników.

Jednym z przykładów zastosowania wspomnianego materiału jest płyta fundamentowa z pianobetonu. To wysokiej klasy rozwiązanie konstrukcyjne, które z pewnością Cię zachwyci.
Taka płyta zapewnia:

• równomierne obciążenie całego gruntu,
• minimalizowanie ryzyka wystąpienia jakichkolwiek uszkodzeń, związanych z osiadaniem budynku,
• możliwość przeprowadzenia budowy na nierównych i niestabilnych gruntach.

Jak widać wyraźnie, zdecydowanie się na taką propozycję ma wiele zalet. Innym przykładem będą ściany z pianobetonu, chociaż ten materiał ma bardzo uniwersalne zastosowanie, ponieważ stosowany jest jako izolacja czy też wypełnienie. Zastępuje styropian lub też styrodur. Można go wykorzystywać m.in. do prac wyrównawczych na stropach i dachach. Oprócz tego fachowcy korzystają z niego, gdy trzeba stworzyć warstwy o niewielkich spadkach. Jeśli chcesz zainwestować w niezawodny i jak najbardziej uniwersalny materiał budowlany, pianobeton jest stworzony właśnie dla Ciebie. Co istotniejsze takie inwestycje nie będą dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem finansowym, a na pewno Ci się zwrócą.

Podstawowe właściwości pianobetonu

Analizując zastosowanie pianobetonu, nie można zapomnieć o jego podstawowych właściwościach, którym warto przyjrzeć się z bliska.
Pianobeton odznacza się:

• niską gęstością, posiada bardzo niewielką masę własną. Dzięki temu budowla jest w stu procentach odciążona i nie jest narażona na liczne usterki,
• bardzo wysokim poziomem izolacyjności cieplnej. Tym samym oszczędza się sporą dawkę energii, • wysoką wytrzymałością na ściskanie i odpornością ogniową. Decydując się na taki materiał, można zabezpieczyć się przed pożarami
• niezwykle płynną konsystencją, która umożliwia szybkie i bezproblemowe układanie, zwłaszcza gdy zajmują się tym profesjonaliści.

Nie da się ukryć, że płyta fundamentowa z pianobetonu będzie optymalnym rozwiązaniem przy wielu różnych pracach budowlanych. Warto zdecydować się także na ściany z pianobetonu, które wykażą się doskonałą izolacją cieplną i nie będą przepuszczać chłodu. Sprawdzą się przede wszystkim w okresie zimowym. Ponadto pianobeton może być wykorzystywany na tarasie lub balkonie. Chętnie sięga się po niego podczas drobniejszych remontów, które możesz wykonać samodzielnie. Materiał ten doskonale wypełnia przestrzenie znajdujące się między rurami, wykopy czy też rozmaite zbiorniki. Z pewnością docenisz jego uniwersalność i wydajność.